Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Waga

Waga

 • 0,1kg - 0,4kg

Mydła Aleppo

Podkategorie

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-18 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Historia Mydła Aleppo

Mydło Aleppo to tradycyjne syryjskie mydło wykonane z oliwy z oliwek i oleju laurowego. Jego nazwa pochodzi od miasta Aleppo w Syrii, gdzie zaczęto je produkować. Inne nazwy tego mydła to Mydło Syryjskie, Mydło Laurowe, savon d’Alep. Według niektórych źródeł używała go królowa Kleopatra i Zenobia.

Obecnie mydło to nadal jest ręcznie produkowane według oryginalnych receptur. Proces produkcji trwa od 6 do nawet 12 miesięcy. Jest to ręcznie robione mydło twarde, uformowane w kostki.

Proces produkcji

Mydło aleppo jest wykonane ze starannie wyselekcjonowanych naturalnych składników, które są dobrze znane ze swoich korzystnych właściwości. Jest ono również wytwarzane w sposób tradycyjny, przy użyciu starannych metod, które gwarantują jego wysoką jakość.

Tradycyjne Mydło Aleppo jest produkowane “na gorąco”, czyli oliwa z oliwek, woda oraz ług wlewane są do ogromnej kadzi, w której gotują się przez 3 dni. Pod koniec gotowania do masy dodawany jest olej laurowy. Gotowa masa wylewana jest na odpowiednio przygotowaną podłogę w fabryce. Po wystygnięciu masa jest cięta w kostki. Gotowe kostki są układane w cylindryczne, naprzemienne stosy, tak aby jak największa powierzchnia mydła wystawiona była na działanie wiatru. W takim stanie mydła schną nawet przez rok. Podczas tego procesu mydło staje się twarde oraz zmienia kolor. Zewnętrza warstwa przybiera złocisto brązowy kolor, natomiast serce mydła nadal pozostaje zielone.

Mydła tradycyjne i z dodatkami

Mydła Aleppo różnią się między sobą zawartością oleju laurowego. W naszym sklepie dostępne są tradycyjne mydła, które zawierają od 0% oleju laurowego do 55%.

Oprócz mydeł tradycyjnych oferujemy również mydła z dodatkami, dzięki którym mydła otrzymują dodatkowe właściwości. Najpopularniejsze dodatki to Błoto z Morza Martwego, Glinka Czerwona, Glinka Rhassoul.

Właściwości

Mydło Aleppo ma wiele zalet, przede wszystkim ma bardzo pozytywny wpływ na skórę. Zawartość oleju laurowego sprawia, że mydło to działa jak lekarstwo na uszkodzoną lub podrażnioną skórę. Olej laurowy ma silne właściwości antyseptycznie i pomaga w zwalczaniu trądziku, łuszczycy i wielu innych schorzeń skóry. Bardzo dobrze sprawdzi się też w pielęgnacji skóry po operacjach, w tym trudno gojących się ran. Po zastosowaniu Mydła Aleppo skóra staje się miękka i nawilżona.

Najważniejsze właściwości Mydła Aleppo:

 • Bardzo dobrze oczyszcza
 • Nie podrażnia
 • Pielęgnuje skórę i włosy
 • Nawilża
 • Zmiękcza
 • Wygładza
 • Wspomaga gojenie

Zastosowanie

W zależności od typu skóry zaleca się stosowanie mydła o różnej zawartości oleju laurowego. Do codziennej pielęgnacji zalecane jest mydło o zawartości 5% lub mydła laurowego. Przy niewielkich problemach skórnych dobrze sprawdzi się mydło do 30% oleju laurowego. Powyżej 40% przeznaczone jest do skóry z poważniejszymi problemami.

Poza zastosowaniem na skórę mydło aleppo można również z powodzeniem stosować do mycia włosów. Dzięki wysokiej zawartości olejków mydło aleppo skutecznie pielęgnuje i nawilża włosy.

Mydło Aleppo można również stosować jako środek piorący. Bardzo skutecznie sprawdza się w usuwaniu plam - nawet tych trudno spieralnych. Można je stosować zarówno do ręcznego zapierania, ale również można je zetrzeć na tarce i użyć jako płatki mydlane.

Podsumowanie

 1. Mydło Aleppo wykonane jest z oliwy z oliwek i oleju laurowego
 2. Ma wysoką zawartość oliwy z oliwek, dzięki czemu jest mocno nawilżające
 3. Olej laurowy nadaje mydłu Aleppo charakterystyczny zapach oraz właściwości antyseptyczne
 4. Mydło Aleppo wytwarzane jest ręcznie według tradycyjnych metod
 5. Jest to mydło twarde, co oznacza, że jest bardzo wydajne
 6. Mydło Aleppo jest odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej
 7. To naturalne mydło, wolne od sztucznych zapachów, barwników i konserwantów
 8. Mydło Aleppo jest biodegradowalne i ekologiczne