• Nowy

Kessa rękawica do masażu i peelingu Hammam

18,29 zł
NAJ-09
Najel
3760061223677

Kessa rękawica do masażu i peelingu Hammam. Rękawica wykonana jest z szorstkiego materiału, który pomaga usunąć martwy naskórek.

Do darmowej dostawy brakuje 139,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 139,00 zł

 • Przelewy24

Rękawica Kessa do masażu i do peelingu Hammam

Barwiona  tradycyjną arabską metodą, bez chemicznych utrwalaczy barwnika.

Wymiary: 17x23cm

Kolor: czarny

Skład: poliester

Zastosowanie:

 • pielęgnacja skóry szorstkiej, z nierównościami
 • pomaga w walce z celulitem i rozstępami
 • w połączeniu z mydłem Savo Noir lub Aleppo stanowi doskonały peeling
 • poprawia krążenie krwi
 • poprawia jędrność skóry
 • masaż z uzyciem rękawicy Kessa przygotowuje skórę do aplikowania olejów, kremów i balsamów
 • odpręża i relaksuje

Tradycyjna rękawica Kessa, używana jest do rytualnego oczyszczania skóry w arabskich łaźniach zwanych Hammam. Rękawica stanowi uzupełnienie dla głębokiego oczyszczenia skóry mydłem Savon Noir lub Aleppo. Rękawica wykonana jest z szorstkiego materiału, który pomaga usunąć martwy naskórek, wygładza szorstką skórę, a także jest niezbędna dla właściwego ścierania czarnego mydła (Savon noir). Regularne zabiegi z użyciem rękawizy Kessa, pobudzają krążenie i pomagają pozbyć się nierówności skóry. Po zabiegu skóra pozostaje gładka oraz przygotowana do dalszych zabiegów kosmetycznych np. maseczki z glinki, czy też zastosowania oleju arganowego.

Przed pierwszym użyciem koniecznie namocz rękawicę w letniej wodzie z dodatkiem octu. W razie potrzeby czynność powtórz.

Kilka słów o Hammam:

Rytuał Hammam składa się z czterech etapów, a do jego wykonania używane są tardycyjne arabskie kosmetyki i akcesoria: mydło Savon Noir, rękawica Kessa, glinka Ghrassoul (Rhassoul), olej arganowy.

Etap I: Przygotowanie: pobyt w saunie parowej, który przygotowuje skórę do dalszych zabiegów: zmiękcza ją oraz otwiera pory skórne.

Etap II: Oczyszczenie: masaż z użyciem Savon Noir i rękawycy Kessa. Nacisk i siłę tarcia należy dostosować do wrażliwości skóry - im skóra delikatniejsza, tym nacisk powinien być słabszy. Po oczyszczeniu z martwego naskórka, skóra jest wygładzona, nawilżona oraz gotowa do kolejnego etapu.

Etap III: Oczyszczenie: usuwanie toksyn przy pomocy maseczki nakładanej na całe cialo, z glinki Rhassoul.

Etap IV: Namaszczanie: masaż z wykorzystaniem oleju arganowego.

Pomysł na domowe spa:

 1. Zapal aromatyczną świecę, kadzidełko lub kominek zapachowy.
 2. Rozgrzej skórę pod ciepłym prysznicem, lub kąpielą w wannie z dodatkiem kuli do kąpieli lub z ulubionym olejkiem eterycznym.
 3. Nanieś na skórę Savon Noir, delikatnie wymasuj całe ciało rękawicą Kessa. Spłucz ciepłą wodą.
 4. Nanieś na skórę glinkę ghassoul wymieszaną z olejem kosmetycznym -arganowym, migdałowym, z czarnuszki... (skóra sucha) lub z wodą (skóra przetłuszczająca się). Lub umyj się mydłem Aleppo z dodatkiem glinki Beloune lub Rhassoul. Odczekaj chwilę i dokładnie spłucz ciepłą wodą.
 5. Wmasuj w skórę olejek arganowy lub inny, ulubiony olej kosmetyczny (może być z dodatkiem olejku eterycznego). Rozkoszuj się chwilą dla siebie!
NAJ-09

Specyficzne kody

Kessa rękawica do masażu i...

18,29 zł