• Nowy

Ałun w proszku 150g Cosmos Natural Najel

33,50 zł
3760061220423
Najel
3760061220423

Odkryj tajemnicę zdrowych i miękkich stóp dzięki  Sproszkowanemu Ałunowi – doskonałemu rozwiązaniu do kompleksowej pielęgnacji stóp i regulacji potu.

Do darmowej dostawy brakuje 139,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 139,00 zł

 • Przelewy24

Ałun w proszku 150g Cosmos Natural Najel

Pojemność: 150g Producent: Najel Kraj pochodzenia: Francja Data ważności: 6 miesięcy od otwarcia opakowania

Ałun potasowy to występujący naturalnie w wielu miejscach na świecie minerał. Jego właściwości pomocne w kosmetyce zostały odkryte już w starożytności. 

Przede wszystkim ałun wykazuje właściwości ściągające oraz antybakteryjne. Dzięki temu sprawdza się jako naturalny antyperspirant. Dzięki tym właściwościom hamuje pocenie oraz zapobiega rozwojowi bakterii, powodujących nieprzyjemny zapach.

Zastosowanie ałunu w proszku:

Moczenie stóp w ałunie:

 1. Przygotuj mieszankę z 2 łyżek sproszkowanego ałunu, oraz ciepłej wody.
 2. Zanurz stopy w mieszance na około 10 do 20 minut, pozwalając skórze zmięknąć.
 3. Gdy skóra stanie się miękka, użyj pumeksu, aby delikatnie usunąć szorstki naskórek, nadając stopom gładkość i miękkość.
 4. Po zakończeniu kąpieli opłucz stopy i osusz je dokładnie.
 5. Następnie nawilż stopy, używając masła, balsamu lub mleczka do ciała, aby uzyskać miękką i elastyczną skórę.
 6. Aby utrzymać miękkie stopy przez cały rok, powtarzaj ten proces regularnie.

Zasypywanie ałunem w proszku butów lub skarpetek

Ałunem w proszku można posypać wnętrze butów lub skarpetek, aby powstrzymać nadmierne pocenie się stóp oraz pozbyć sie nieprzyjemnego zapachu.

Właściwości sproszkowanego ałunu:

 1. Działanie antybakteryjne: Proszek ałunowy posiada właściwości antybakteryjne, które skutecznie zapobiegają tworzeniu się bakterii, odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.
 2. Regulacja Potu: Jest skutecznym regulatorem potu, co sprawia, że jest często wykorzystywany do produkcji naturalnych dezodorantów.
 3. Zapobieganie Tworzeniu się Grzybów: Proszek ałunowy zapobiega tworzeniu się grzybów, co czyni go skutecznym środkiem w profilaktyce przeciwko infekcjom skórnym.
 4. Działanie ściągające dla Skóry Skłonnej do Trądziku: Jego działanie ściągające sprawia, że jest polecany również dla skóry skłonnej do trądziku, wspomagając kontrolę nad wydzielaniem sebum.
 5. Pielęgnacja Stóp: Rekomendowany przez Najel do pielęgnacji stóp, gdzie może być rozcieńczany w ciepłej wodzie kąpieli stóp lub dodawany do wnętrza butów w celu eliminacji nieprzyjemnego zapachu.
 6. Kuracja Po Goleniu: Można go stosować jako kurację po goleniu, co może pomóc w łagodzeniu podrażnień skóry i zapobieganiu infekcjom.

Skład: POTASSIUM ALUM

100% naturalny ałun z certyfikatem COSMOS NATURAL

3760061220423

Specyficzne kody

Ałun w proszku 150g Cosmos...

33,50 zł